Alergia

 

Kandidát medicinskych vied, 

doktor najvyššej kategorie,

Faina Nikolajevna Rjabčuk

 

 

Výskumy v Rusku preukázali, že prejavy alergií sú často spôsobené nedostatkami vo funkciách pečeňe pri transformácii a detoxikácii látok, ktoré sa potom rôznymi spôsobmi dostávajú do krvi. 

Aj malé poškodenie funkcie detoxikácie vedie skôr alebo neskôr k nahromadeniu kritickej koncentrácie toxínov v krvi, s ktorou sa telo nevie vyrovnať a spustí preto takzvané alergické reakcie, prostredníctvom ktorých vylúči toxíny cez kožu alebo cez sliznice priedušiek, nosa, krku a čriev von. Tieto sa prejavujú ako kožná vyrážka, alergická nádcha, zápal priedušiek, alebo hnačka. Príčin zlyhania funkcií pečene môže byť niekoľko:

- porucha pečeňových buniek, ktoré sa špecializujú na spracovanie toxínov

- nedostatočné zásobenie pečene krvou

- nadmerné vstrebávanie toxínov do krvi z dôvodu porušenia bariérovej funkcie sliznice priedušiek, nosa, krku a čriev. 

Toto je spojené s nadmerným počtom odumretých buniek sliznice, ktoré nemali nevyhnutný čas na regeneráciu.

Tradičná liečba - potlačenie alergických reakcií môže byť vo väčšine prípadov zásadne chybná, pretože vedie k hromadeniu toxínov v tele a možným vážnym komplikáciám v  budúcnosti.

Riešenie problému je v zlepšení  detoxikačnej funkcie pečene a v obnovení bariérovej funkcie sliznice. Vibro-akustická terapia (VAT) so zameraním na pečeň pomáha telu odstrániť príčiny alergických reakcií. V praxi je možné alergické reakcie potlačiť už po troch mesiacoch VAT. Je zrejmé, že čim viac toxínov je nahromadených v tkanivách, tým dlhšie treba čakať aj na potlačenie alergických reakcií, preto pri dlhodobých ochorenach s pojených s užívaním antialergických liekov je pravdpodobný čas liečby 6 - 9 mesiacov. Dôležitý je vždy výsledok. Rovnako nie je možné tvrdiť, že úplné vyliečenie nastane vo všetkých prípadoch. 

Slovo liečba nie je celkom presné, pretože v tomto prípade nezodpovedá podstate toho, čo sa deje. Akonáhle sa može pečeň lepšie zaoberať detoxikáciou,  telo samo v sebe zastaví alergické reakcie.

Tipy na diétu:

Alergici by mali používať varenú a nie surovú zeleninu, aby sa šetrila sliznica tráviaceho traktu. Počas 2 - 3 dní v týždni doporučujeme vynechať potraviny bohaté na bielkoviny. Naopak, tuky majú byť dodávané v dostatočnom množstve v každom jedle, lebo sú komponentmi stavby bunkových membrán sliznice.

V Petrohradskej MAPO na katedre pediatrie bol v roku 2003 zahájený výskum dlhodobého (trojročného) pôsobenia VAT a na podporu zdravia deti v predškolskom veku. Týždenne bola na programe 2x terapia obličiek, pečene a chrbtice. Jednalo sa o veľmi malý zdroj mikrovibrácií, ale to stačil na to, aby u deti úplne zmizli alergické reakcie.

Táto metóda bola použita aj u detí v školskom veku s atopickou dermatitídou. Pod dohľadom detskej lekárky, Fainy Nikolaevny Rjabčuk bolo 7 detí. U všetkych bolo viditeľné očistenie pokožky. Pozorovania pokračujú.