Ako si môžete zlepšiť náladu a byť spokojnejší s vlastným životom.
Je veľmi dôležité filozoficky posúdiť pramene
problémov vlastného života.
PREČO ma niečo stresuje?
Správna odpoveď znamená koniec príčiny
stresu a tým aj stresu samotného.
Oddávna sa predpokladalo, že pôvod stresu a depresívnych nálad je spojený výhradne s nervovo-psychickými procesmi. Avšak s príchodom nového zdrojového prístupu k zdraviu človeka sa objavila skutočná príčina vzniku problémov - deficit zdrojov organizmu.
Asi každý už spozoroval, že v období stresu bolesť a opuchy zmiznú a telo je “lahšie” ako zvyčajne. A naopak, v depresivnom stave telo je “ťažké”, vzniká apatia. Vysvetlenie spočíva v skutočnosti, že 80% všetkých zdrojov tela spaľuju svalové bunky. Rezervy energie sú uložené v bunkách a znich sa uvoľňujú do medzibunkovej tekutiny, ktorej má telo asi 12 litrov. Týchto 12 litrov môže obsahovať veľa energie a málo toxinov, alebo naopak, málo energie a veľa toxinov.
Keď má organizmus dostatok energie, telo je spokojné, človek má dobrú náladu a chuť do života. Nedostatok energie vedie k podráždeniu, apatii a únave. Pri dlhodobom deficite životnej energie vzniká depresia.
Aktivita svalových buniek vplýva nielen za fyzickú aktivitu, ale aj za všetky vnútorné procesy tkanív a buniek. Preto sú zásoby svalových zdrojov nesmierne dôležité.
Stres vzniká vplyvom životných situácií. Keď človek oddychuje, činnosť svalových buniek je 10x nižšia ako pri maximálnom pracovnom vypätí. Takáto znížená aktivita môže trvať až 24 hodín bez toho aby zdrojom organizmu hrozilo vyčerpanie.
Vedci zistili, že pri strese sa aktivita svalovych buniek rúk, nôh a chrbta aj v pokoji zvyšuje 5 - 6x!
Telo je v stave, v akom sa pripravuje na odrazenie fyzického útoku. Táto činnosť odstraňuje opuchy a bolesť a preto vzniká pocit ľahkosti v tele. Ale telo za to platí vysokou spotrebou vlastných zdrojov, ktoré ho vyčerpávajú. Ak stres trvá krátko (1-2 hodiny), nie je nebezpečný.
Ak však trvá niekoľko dní alebo aj dlhšie, môže viesť k úplnemu vyčerpaniu zdrojov organizmu a spôsobiť mozgovú príhodu, infarkt a dokonca aj smrť!
Vyčerpanie zdrojov je príčinou negatívného vplyvu stresu na zdravie. Zdravotné problémy vznikajú až po strese. Dokonca aj v prípade, že stresové situácie sa skončia, organizmus svoje zdroje obnovuje dlho (1 - 3 mesiace). Zdroje organizmu sa strácajú rýchlo, ale obnovujú sa dlho.
Ak sa v rámci životných podmienok stanú tieto straty výraznými, organizmus može mať problémy samostatne sa dostať z tohto "prepadliska" zdrojov.
V našich podmienkach je tradičným bojovníkom proti stresu alkohol. Skutočne je to biochemický zdroj, ktorý pečeň dokáže využiť. Má však dva vážne nedostatky. Je ťažké, aj keď u niektorých nie nemožné, dodržiavať optimálne dávkovanie 24 hodín. Okrem toho, základný problém stresu nie sú biochemické zdroje, ale schopnosť organizmu spracovať a vylúčiť odpadové látky. Tých sa však z tela môže vylúčiť len toľko, koľko vládzu spracovať obličky a pečeň. Preto je potrebné obličkám a pečeni pomôcť a nezaťažovať ich prácou navyše.
Existuje riešenie, ktoré umožňuje zúžitkovať stres. Zdroje vo svaloch napomáhajú správnemu fungovaniu obličiek a pečene. Obličky regulujú vodnú a elektrolytovú rovnováhu organizmu a výrazne zvyšuju tempo obnovy zdrojov energie svalových buniek. Každodenné fónovanie oblasti obličiek a pečene ráno a večer zvačšuje tempo obnovovania zdrojov až 1,5 násobne. Ak sa v období stresu aplikuje VAT 3 - 4x, denne, zdroje zostávajú bez strát.
Minimálny čas fónovania je 10 minút na oblasť obličiek a 5 minút na oblasť pečene. Efekt sa sčítava a po určitej dobe nastane stav, ktorý jeden z autorov popísal nasledovne: prežívam spokojnosť so stavom svojho organizmu, akú som ešte nikdy nezažil, dokonca ani v mladosti. Teraz som spokojný, silný duchom, verím si, nie som unavený.
Toto sa stalo možným vďaka odhaleniu a poznaniu piateho dôležitého zdroja človeka - zdroja mikrovibrácií a možnosti priamo pôsobiť týmto zdrojom na tkanivá.
Liečbu podľa Tab. 66 zopakujte 2x s prestávkou 5 dní. Potom celú liečbu opakujte 1x mesačne až kým nedosiahnete želaný efekt a zvýšenie životného tonusu.
Energiu svalov možeme svojou činnosťou usmerniť tak v prospech, ako aj v neprospech svojho zdravia. Práca alebo tréning do úplneho vyčerpania, zdvíhanie ťažkých bremien, príliš rýchle deštruktívne pohby, neamortizované dopady. V dôsledku týchto činností prichádza k vyčerpaniu zdrojov organizmu a nakumulovaniu distrofických zmien v kĺboch a v chrbtici. Na kompenzáciu nedostatku pohybu a nedostatočného prietoku krvi a lymfy maximálny ozdravovací efekt pri minimálnych nákladoch na svalové zdroje poskytujú nasledovné cviky:
Cesta k aktívnej dlhovekosti - každodenné cvičenie, ktoré kompenzuje nedostatok biologických mikrovibrácií a odstraňuje stagnáciu lymfatického systému.