Chronická srdcová nedostatočnosť (Angina pectoris)

Liečbu pred jej začatím konzultujte so svojím lekárom! 

Liečba sa vykonáva ležmo na chrbte alebo posediačky podľa Tab. 5. Vibrafóny priložte na oblasť K, v prípade použitia rúška najviac v jednej vrstve. V prípade poklesnutej obličky sa liečba vykonáva len ležmo, vibrafóny sú priložené 2 - 3 cm pod oblasť K.

Kontraindikácie: akútny zápal obličiek, ktorý môže viesť k zvýšenému krvnému tlaku alebo k výskytu krvi v moči. Pokiaľ dennú terapiu vynecháte, treba ju nahradiť v nasledujúcich dňoch týždňa. Po nachladnutí, fyzickej námahe alebo strese treba vykonať dodatočnú terapiu oblasti K, režim 2 po dobu 15 - 20 min. 

Ak boli preventívne terapie prerušené na viac ako 1 mesiac, liečbu je možné zopakovať podľa Tab. 5, so začiatkom od siedmeho dňa. Ak sa počas liečby zvýši krvný tlak o 20 mm Hg alebo viac, je potrebné liečbu prerušiť a určiť príčinu. Pri výskyte obličkových kamenov väčších ako 4mm sa liečba môže vykonávať len po konzultácii s lekárom.

 

Ohlasy užívateľov:

Niekoľko rokov som bral 2-3 druhy liekov, nitroglycerín som mal stále v pohotovosti. Bývam na 4 poschodí, pri ceste domov som potreboval 2-3 prestávky. Po 90 dnoch pôsobenia Vitafonom na obličky sa mi zlepšila celková fyzická kondícia natoľko, že prestávky na schodoch nepotrebujem. Celkovo sa cítim v pohode, pohyblivejší, neskôr sa unavím, navyše tlak mi klesol o 15 - 20.

Lieky som celkom prestal brať.

Teraz fónujem koleno, v ktorom ma často "pichalo", po 14 dňoch bolesti ustúpili, na schodoch už nepotrebujem pridŕžať sa zábradlia.

Vlastimil, Bratislava, 76 r.

Vitafon som si kúpil lebo som cítil, že nevládzem s dychom, zadýchal som sa rýchlo, v lese som sa každú chvílu zastavoval a predýchaval. Musel som už prestať chodiť do hory na huby. Som už starší, ale Vitafon mi ozaj pomáha na to srdce. Ako ste mi hovorili do telefonu, liečil som si to cez ladviny, podla navodu v brozurke a je to omnoho lepsie. Nadychujem sa hlbšie a pohyb sa zlepšil.

Miroslav, 69, Bardejov