Degeneratívne zmeny medzistavcových platničiek a zápal nervových koreňov vychadzajúcich z miechy (Spondylóza, radikulitída)

Liečba sa vykonáva podľa Tab. 23a. - 23h. Počas terapie ležíte na chrbte, na mäkkej podložke. Pri liečbe bolestí hornej časti chrbtice je možné podložiť vankúš, aby sa dosiahlo správne uloženie vibrafónov. Vibrafóny sa prikladajú na miesta  podľa Obr. 1 - 4, režim a trvanie terapie v min. sú uvedené v tabuľkách.  Počas pôsobenia je dôležité, aby oblasť terapie bola v teple. V prípade potreby radikálneho liečenia je liečbu potrebné 2 - 4x zopakovať s prestávkou 14 dní. 

Neodporúča sa súčasne liečiť viac ako jedno postihnuté miesto.

Pri prejavoch nevoľnosti je potrebné skrátiť čas terapie. Pôsobenie na bod K zabraňuje zvyšovaniu krvného tlaku.

Pri extrémnom znížení krvného tlaku skráťte čas terapie na oblasť K. 

Pokiaľ po opakovanej liečbe sa prejaví zvýšenie krvného tlaku, prerušte ju. 

Liečba prístrojom sa dobre znáša s užívaním liekov. 

Pacienti so srdcovou arytmiou a po infarkte myokardu by mali liečbu strednej časti chrbta konzultovať s lekárom. Pacienti s ťažkou aterosklerózou by mali fónovať len oblasť K, bez pôsobenia na chrbát. Pacienti s obličkovými kameňmi sa môžu liečiť len so súhlasom a pod dohľadom lekára. 

POČAS LIEČBY CHRBTICU NENAMÁHAJTE A NEPRECHLADNITE !!!

 

tabulka

Niektoré novšie výskumy ruských lekárov odporúčajú pri liečbe radikulitídy zvyšovať tempo fónovania pomalšie a fónovať viackrát denne kratší čas. Treba mať na pamäti vysokú citlivosť zapálenej oblasti. Pre lepšie očistenie krvi od produktov zápalu je vhodné navyše fónovať oblasť pečene. Pri akútnej bolesti je vhodné aj fónovanie aj v noci. Liečba prebieha podľa Tab. 23e - 23h.

 

Ohlasy užívateľov:

Prevzaté zo stránky výrobcu www.vitafon.ru

"Som kamionista. Posledné mesiace som ledva vládal vystúpiť z môjho Kamazu. Radikulitída (zápal nervu chrbtice) postupovala, objavila sa aj hypertenzia. Stále častejšie som bol práceneschopný. Perspektíva nezamestnaného ma nelákala. Manželka pri pohľade na môj stav poslúchla radu priateľky a kúpila mi "VITAFON" . Bez veľkej nádeje na úspech som začal pristroj používať. Napriek ťažko znesiteľným bolestiam na druhý deň liečby (pri chronických ochoreniach je to údajne bežné) som v nej pokračoval. O dva týždne neskôr som bol už schopný pohybovať sa bez bolestí. Odvtedy, pred služobnou cestou aj po návrate z nej, priložim  "VITAFON" na oblasť chrbtice a na oblasť "K" a nemám viac s chrbtom problémy. Prístroj pracuje v našej rodine každý deň, jeho nákup sa nám oplatil. Spokojný som najmä, keď vidím, že aj moji rodičia potrebujú stále menej liekov na vysoký tlak a majú pokojný spanok." - to je prípad profesionálneho vodiča Simona M.