Kašeľ

Kašeľ vzniká, keď sa v prieduškách hromadí nadbytočný hlien. Ak je hlienu pri zápaloch dýchacích ciest málo, vzniká suchý kašeľ, ak je ho veľa - vlhký kašeľ. 

Prečo hlien vzniká? Bunky v sliznici priedušiek a pľúc žiju pomerne krátko. Odumreté bunky sa z dýchacích orgánov odstraňujú prostredníctvom lymfatického systému. Ak lymfatický systém funguje nedostatočne, telo si pomáha vylučovaním nadmerného množstva hlienu cez bronchiálnu sliznicu. Rozvíja sa zápal priedušiek spojený s nadmernou tvornou hlienu, ktorý vykašliavame.

Hlien obsahuje veľa bielkovín a je vhodnou pôdou pre vznik a rozvoj infekcie. Nekomplikovaná bronchitída trvá 10 až 14 dni. Za určitých podmienok sa akútny zápal priedušiek môže rozvinúť do chronického, alebo prejsť až do zápalu pľúc. 

Vykašliavanie závisí od fyzickej kondície a sily dýchacích svalov - bránice a hrudníka. 

Účinnosť liečby závisí od množstva absolvovaných VAT denne. Efekt terapie trvá približne  2 hodiny. Svaly bránice a hrudníka sú aktívne 24 hodín, fónujeme teda len niekoľko minút ale zato viackrát denne. 

Pre zlepšenie vylučovania toxínov z pľúc je potrebné znížiť tvorbu lymfy v črevách a urýchliť spracovanie bielkovín v pečeni. Všetky bielkoviny, ktoré dostávame v potrave, sa dostávajú cez črevnú sliznicu do brušného lymfatického systému a odtiaľ sa odvádzajú krvou do pečene.

Znížte celkový príjem bielkovín. Tri dni v týždni vynechajte potraviny bohaté na bielkoviny (mäso, ryby, hydinu, vajcia). Vylúčte surovú zeleninu. Nohy a ruky udržiavajte stále v teple  aby sa zlepšil svalový tonus. Pokiaľ je to možné, vyhýbajte sa znečistenemu prostrediu. Šetrite sa v práci. 

Denne fónujte oblasť pečene a obličiek, aby sa urýchlilo čistenie krvi od zostatkov svalovej aktivity. Cieľom je zlepšiť vyživu svalov bránice a hrudnika, zvýšiť lymfaticku drenáž a zlepšiť funkciu obličiek a pečene.

 

 

Ohlasy užívateľov:

Trpela som prudkými záchvatmi kašľa, lekár predbežne stanovil chronické problémy s prieduškami. Začala som používať Vitafón (oblasti C, K) podľa tabuľky pôsobenia na priedušky. Po troch dňoch využívania (2x denne) sa dostavila zvýšená teplota, veľmi silná nádcha spojená s vylučovaním hlienov, totálna slabosť organizmu, bolesti hlavy a nevoľnosť, ktorá trvala asi 2 dni, ktoré som celé preležala. Kašeľ zostal. Lekár dodatočne zistil, že jeho príčinou nie sú problémy s prieduškami, ale kontraindikácia liekov na vysoký krvný tlak, ktoré užívam a ktoré pri dlhšej dobe užívania spôsobujú dráždenie priedušiek a následné záchvaty kašľa. Takže teraz sa chystám pomocou Vitafónu upraviť svoj krvný tlak.

Jana, Bratislava, 51 r.