Klimaktérium

Klimaktérium je fyziologický proces. Jeho príčinou je je prirodzené starnutie, zanikanie pohlavných funkcií, čo vedie k zmenám hormonálnej hladiny. Priemerný vek nástupu menopauzy je asi 50 rokov. Niekedy však menopauza môže nastať už vo veku 35 - 40 rokov, alebo naopak vo veku 55 až 65 rokov. Začiatok prechodu vnímajú ženy rôzne - niektoré si ho ani nevšimnú, zatiaľ čo u iných sa prejavujú príznaky je ako náhle potenie  a zimnica, poruchy spánku, podráždenosť, únava, zábudlivosť, depresie, bolesti svalov a kĺbov a vznik vrások. Stav závisí od mnohých faktorov, ako je prekrvenie panvových orgánov (najmä vaječníkov), stav chrbtice a celkový telesný a duševný stav organizmu.

Program všeobecnej podpory zdrojov organizmu (VPZO) zmierňuje príznaky klimaktéria a celkovo zlepšuje zdravotný stav. Nahrádza deficit  biologických mikrovibrácií a umožňuje zlepšiť funkciu orgánov - obličiek, pečene, pľúc a chrbtice. Pre dosiahnutie trvalého výsledku je potrebné liečbu opakovať. Štúdie potvrdili, že fónovanie obličiek skracuje dobu zotavenia 1,5x. Metodika VPZO pri menopauze pre pravidelné používanie doma zahŕňa fónovanie obličiek, pečene, chrbtice a okolia vaječníkov (brucho).

Účinok závisí od množstva terapií. Aspoň raz týždenne je vhodné vykonať tri terapie denne. Liečba by mala trvať do konca prechodu, ďalej podľa potreby. Prirodzené mikrovibrácie sa vekom stávajú čoraz vzácnejšie. Odporúčame fónovanie aj ako prevenciu častých ženských chorôb aspoň pár dní v týždni. Fónovanie nie je návykové.

Program VPZO je efektívna metóda riešenia starnutia. Jej začatie ihneď po skončení menštruácie môže obnoviť normálny cyklus a posunúť nástup menopauzy. Táto skutočnosť môže priniesť aj prekvapenie - neplánované tehotenstvo.

 

Ohlasy užívateľov:

Chcela by som vám napísať o mojich skúsenostiach po 4 mesiacoch fónovania sa, ktoré ma veľmi prekvapili (milo). Klimaktérium mi robilo zo života peklo, všetko som prežívala, bola som príliš citlivá, uplakaná, nepríjemná, mala som vážne problémy so spánkom. Navyše som bola stále unavená, nehovoriac o problémoch s potením v tých najnevhodnejších chvíľach. Program na liečbu klimaktéria som robila svedomito. Trvalo to, ale oplatilo sa. Dnes som živočíšnejšia, menej unavená, menej sa potím, veci neprežívam, a čo je najdôležitelšie pre môjho manžela - mam chut sa mu venovať. Tak vám touto cestou ďakujem, že plníte to, čo sľubujete.

Lubica, 51, Bratislava