Menštruácia

Pri menštruácii nervový systém dôsledne stimuluje svalovinu maternice aby vypudila odlúčenú odumretú sliznicu. Proces čistenia prebieha na bunkovej úrovni, preto jeho účinnosť záleží od mikrovibracií vytvorených tonusom svalovej vrstvy. Proces stimulácie svalových buniek prebieha cez nervové impulzy, ktoré sa prenášaju cez nervové korene miechy. Ak jednotlivé nervové bunky nemajú dostatok energie, neprenášajú impulzy. Preto prichádza k porušeniu organizácie sťahov svaloviny a úroveň mikrovibrácií sa znižuje. Niektoré svalové skupiny nie sú aktívne, zatiaľ čo iné pocitujú preťaženie, na čo upozorňuje bolesť. Menštruácia je nepravidelná, niekedy príde skôr, niekedy neskôr. Telo to kompenzuje zvýšenou aktivitou maternice, čo spôsobuje nadmerný prietok žilovej krvi cez žily v pečeni. To môže spôsobiť nevoľnosť, zvracanie, bolesti hlavy, potenie, triašku, tachykardiu.

Vibroakustická terapia sa používa v lekárskej praxi od roku 1994 na obnovenie prietoku krvi a lymfatického odtoku v tkanivách vnutorných orgánov a pre vyrovnanie deficitu biologických mikrovibráci. Štúdie ukázali, že fónovanie predstavuje účinnú prevenciu porúch menštruačného cyklu a ďalších ženských chorôb.

Pri bolestivej menštruácii sa fónuje oblasť lumbosakrálna (driekovo-krížová), ktorá riadi všetky svalové štruktúry panvových orgánov. Fónuje sa aj podbrušok, aby napomohol pri stimulácii myometria (svaloviny maternice). Telo dobre reaguje na aj fónovanie obličiek a pečene,  používané na všeobecnú podporu zdrojov ochrany tela.

Ohlasy užívateľov:

....., mali ste pravdu. Opäť sa potvrdilo aká krajina neveriacich Tomášov sme . Skutočne mám tu menštruáciu podstatne slabšiu! Nešlo to hneď, trvalo to asi 3 mesiace každodenného fónovania. Ešte stále sa preventívne fónujem aby sa bolesti nevrátili a som nadšená. Zmenila som aj stravu, to k výsledku ešte viac pomohlo. Veľa čerstvej zeleniny, ovocia a pohybu.

Natália, 25, Bratislava