Migréna – migrenózne bolesti hlavy

Bolesti hlavy patria medzi najčastejšíe ochorenia človeka. Migrénou trpí 4 - 38% obyvateľov sveta. Vo vačšine prípadov majú tieto ťažkosti pracujúce ženy. Migréna je dlhodobé ochorenie. Jej charakter a priebeh býva rôznorodý, rovnako aj prístup k liečbe je individuálny. Často sa stáva, že metódy, ktoré pomôžu jednému pacientovi, sú pri inom celkom neúčinné. Migréna je nevypočitateľná a výsledky liečby je ťažké predpovedať.

Teoretický základ VAT je vo vysokej efektívnosti pôsobenia akustických mikrovibrácií na cievnu cerebrálnu hemodynamiku. Cieľom použitia VAT je optimalizácia cievneho prekrvenia v orgánoch malej panvy.

Liečba pozostáva z dvoch etáp:

1. etapa:

Vibrafóny sa prikladajú na oblasti M1 a M3, prvé tri dni v režime 1 po dobu 5 minút, potom v režime 2 po dobu tiež 5 minút s postupným zvyšovaním doby pôsobenia až na 30 minút na konci liečby. Liečba trvá 30 dní  a aplikuje sa 2 x denne (ráno a večer).

2. etapa:

Vibrafóny sa prikladajú na oblasť K v režime 2 po dobu do 20 minút raz denne počas 6 mesiacov. Po každom mesiaci pôsobenia nasleduje 2-dňová prestávka.

Prístroj Vitafon je možné úspešne používať pri liečbe pacientov s migrenóznou bolesťou hlavy s cieľom optimalizácie systémového prekrvenia a zlepšenia funkcie centrálneho nervového systému.

 

Ohlasy užívateľov:

... kúpila som si u vás Vitafon kvôli vysokému tlaku. Neskôr som ho začala používať aj pri migrenóznych bolestiach hlavy, ktoré sa mi bez príčiny objavovali mnoho rokov. Prvé týždne ma bolela hlava stále rovnako, neskôr začali byť bolesti redšie a slabnúť. Teraz ma hlava bolí iba zriedka a bolesti úplne zmizli. Je to skvelý vynález, objavujem, čo všetko sa vďka nemu dá liečiť. Hneď ako ma začne niečo bolieť alebo na mňa „lezie“ choroba, už neužívam lieky ale namiesto toho sa vitafónujem.

Iveta, 45, Banská Bystrica