Nádcha

 

Ak ju dostaneme, trvá zvyčajne 7 dní, ale je možné aj neochorieť. 

Nádcha je symptóm, ktorý sprevádza veľa chorôb. Niekedy je príznakom zápalového ochorenia - rinitídy. Nie vždy je okamžite jasné, na čo v konkrétnom prípade nádcha upozorňuje. Príčinou nádchy je obyčajne nedostatok lymfodrenáže. Všetky orgány a tkanivá odvádzaju svoje odpadové produkty na recykláciu do lymfatického systému. Predbežné spracovanie prebieha v lymfatických uzlinach a konečné spracovanie vykonáva pečeň. Najväčší dodávatelia odpadov sú sliznice priedušiek, nosa, krku a čriev. Pri deficite lymfodrenáže je telo nútené vytláčať skládku jedov až na povrch. Výsledkom sú nádcha a kašeľ. Horúčka sa môže objaviť pre urýchlenie detoxikácie pečene. Preto trávenie a nádcha úzko súvisia. Výtok z nosa, nádcha pri akútnych respiračných ochoreniach sú dôsledkom spustenia automatického programu tela, pri ktorom sa vylučujú toxíny cez sliznicu. Keď sa raz začne, dá sa len ťažko zastaviť. Určité množstvo hlienu z nosa by malo odtiecť. Ak ho chcete pribrzdiť, nádcha bude trvať dlhšie. Môžeme si však pomôcť. Pri prejavoch symptómov je treba začať s fónovaním oblasti M. Na oblasť treba pôsobiť 4x denne po dobu 10 minút v intervaloch nie kratších ako jedna hodina (dvakrát ráno a dvakrát večer). V noci by sa mali obličky ďalej fónovat celkovo 30 minút. Vzhľadom na to, že potraviny dodávaju do lymfatického systému aj bielkoviny na 2-3 dni je nutné vylúčiť potraviny bohaté na bielkoviny - mäso, ryby, hydinu a dodržiavať pitný režim.

Aby vás v budúcnosti nádcha trápila čo najmenej, v kritickom období obmedzte príjem potravín bohatých na bielkoviny (tuky obmedzené nie sú) a surovej zeleniny. 3 - 7x týždenne fónujte obličky, pečeň a chrbticu podľa metódy celkovej podpory zdrojov ochrany organizmu.

Liečba sa vykonáva v počiatočnej fáze ochorenia podľa Tab. 8. Okrem toho je možné dodatočne pôsobiť raz denne po dobu 10 - 15 min. na oblasť K. Ak sa zachytí nástup choroby, pôsobenie Vitafonom môže zabrániť zosilneniu jej prejavov. Počas liečby môžu nastať zosilnené prejavy nádchy. Ak nádcha neprestane po 14 dňoch, navštívte alergológa. V prípade alergickej nádchy je možné prístroj používať len v jej záverečnej fáze v kombinácii a antialergickými liekmi.

Prístroj sa odporúča preventívne použiť raz za dva týždne. Môže sa použiť aj pri prechladnutí.

Ohlasy užívateľov:

Vždy keď začne mrznúť a je mi chladno, hneď cítim prichádzajúcu nádchu a ten klasický zápalový pocit. Od mladosti som bol náchylný na ochorenia po brigáde v mraziarňach. Celú zimu som mal plné dutiny a cítil som sa hrozne. Hneď ako mám prvé príznaky nádchy, rýchlo si priložím Vitafon podľa návodu a viem že neochoriem. Super je to, že nádcha sa jednoducho nerozvinie ďalej, rýchlo som fit a môžem pracovať.

 

Rudolf, 37, Trnava

 

Odporúčané postupy.