Nezhubný nádor prostaty (Adenóm prostaty)

Je možné vyliečiť adenóm prostaty?

Dostávame listy, v ktorých používatelia VITAFONU tvrdia, že sa adenómu zbavili. Ťažko je možné tomu uveriť. Pacienti sa však zbavili nepríjemných prejavov adenómu, čo zlepšilo kvalitu ich života, takže adenóm im už nevadí. 

V roku 2004 bola uskutočnená komplexná štúdia klinických prejavov hypertrofie prostaty (adenómu) u 30 mužov vo veku 49 - 78 rokov. Predmetom štúdie boli zmeny pri močení a veľkosť prostaty, bola sledovaná aj možnosť výskytu nežiaducich účinkov pri lokálnom pôsobení vibroakustického pristroja. 

Nové údaje potvrdzujú priaznivý účinok mikrovibráci na klinické prejavy pri dráždivom symptóme. 

Na základe vyhodnotenia výsledkov štúdie je možné použitie prístroja VITAFON odporúčať. Na pacientov s benígnou hyperpláziou prostaty vplýva VAT priaznivo, zhoršenie stavu nenastalo u nikoho. Počet močení v noci a množstvo reziduálneho moču  sa znížilo. 

Ďalšou výhodou vibro-akustickej liečby sú aj nižšie náklady v porovnaní s medikamentóznou terapiou. 

Dlhotrvajúca prax liečby adenómu dokazuje, že VITAFON musí byť používaný dlhodobo. Telo potrebuje mikrovibrácie neustále, rovnako ako potrebuje potraviny a vodu. Dôležitý je počet terapií denne. Žiadúce sú dve - ráno a večer, aj keď by boli kratšie. Je dobré spojiť program všeobecnej podpory zdrojov ochrany organizmu s liečbou adenómu podľa nasledovnej Tab.

Odporúčané postupy.

Použitie prístroja pri adenóme prostaty 1. a 2. stupňa sa vykonáva po porade s urológom s cieľom zníženia bolesti pri močení ako aj znížením počtu močení v noci. Liečba sa skladá, podobne ako pri prostatitíde, z 2 etáp: prípavnej, podľa Tab. 23d a hlavnej, podľa Tab. 55. Umiestnenie vibrafónov: jeden medzi miešok a análny otvor, druhý na dolnú časť brucha na oblasť močového mechúra. Pred  terapiou nemočte, až po jej ukončení. Pokiaľ pociťujete nepríjemné pocity pri použití režimu 4, prepnite na režim 2. Po ukončení liečby nasleduje dvojtýždňová prestávka, potom sa liečba zopakuje. Počas aplikácie je potrebné udržiavať oblasť panvy v teple. V rámci prevencie tejto choroby je potrebné liečbu vykonávať 2x ročne, podľa Tab. 23d a Tab. 55.