Opuch, odreniny, modriny (hematóm, edém)

Liečba hematómu a edému sa vykonáva podľa Tab. 40a. Vibrafóny prikladajte priamo na postihnuté miesto. Menšie opuchy zmiznú už po 1 - 2 terapiách. Pri starších hematómoch a edémoch sa terapia predlžuje na 40 min. a dĺžka liečby na 4 týždne. V prípade hematómu na hlave alebo v okolí vnútorných orgánov prebieha liečba v režime 1 a musí byť konzultovaná s lekárom. V prípade pochybností o pôvode edému tiež konzultujte s lekárom.

Liečba odrenín sa vykonáva podľa Tab. 40b. Terapia môže začať 2 - 3 hodiny po poranení. Vibrafóny priložte cez rúško priamo na poranené miesto. V prípade poranenia hlavy alebo v blízkosti vnútorných orgánov liečba prebieha výlučne po konzultácii s lekárom v režime 1, v ostatných prípadoch v režime 2.

Ohlasy užívateľov

Po vážnom úraze na lyžovačke som mal podliatinu a vodu v kolene dva mesiace. Žiadne bežné liečebné postupy nezaberali, vodu z kolena mi tahali 3x. Nasadil som si Vitafon 2x denne po 10 min a po týždni opuch zmizol a môžem bez problémov jazdiť na bicykli.

Peter, Bratislava, 54r.

 

Dobrý deň želám, roky hrávam rekreačne futbal, až som sa zranil a koleno mi napuchlo do nevídaných rozmerov. Vyzeralo ako dve kolená pri sebe. Ledva som chodil, nemohol som vôbec šoférovať a tie bolesti si asi viete predstaviť... Kamarát mi  vramci diskusie prilozil unho doma VITAFON. Už v ten večer malo koleno polovicne rozmery, tak som si aj ja jeden stroj hneď na druhy den obstaral. Do 10 dni bolo koleno v povodnom stave, bolieť prestalo už aj skôr. Stále som čakal čo sa stane a kedy koleno zase povolí, ale už mesiac je OK. Neviem ako to tá vaša mašina robí, ale mám dokonca pocit, že koleno je pevnejšie a lepšie drží pokope. Vitafon som posunul svokrovi, ktorého bolia kĺby a je tiež nadšený. Takže super vecička, budem vás odporúčať aj spoluhráčom.

Vlado, 52r., Bratislava