Ostroha (kostný výrastok)


Pätová ostroha

 

Ostroha vzniká  hromadením odumretých buniek na mieste úponu šľachy na kosť.

Toto miesto býva výrazne preťažované a pravdepodobnosť odumierania buniek je vysoká. Odstraňovanie odumretých buniek je možné len cez lymfatické cievy. Ak mikrovibrácie, ktoré vznikajú ako dôsledok fyzických činností nestačia, potom treba telu pomôcť mikrovibráciami z externého zdroja. Dodatočne je vhodné pôsobiť mikrovibráciami aj na obličky, aby neboli príliš zaťažované bunkovým odpadom.

Ostrohy na pätách si VITAFONOM úspešne liečilo už veľa ľudí a každý z nich si vymyslel ten „svoj“ režim. Výsledok závisí od celkovej dávky mikrovibrácií, aby bola urýchlená resorpcia. Dĺžka liečby závisí od dĺžky a závažnosti ochorenia, doba kolíše od 2 do 6 týždňov.

Na končatiny sa zvyčajne používajú silnejšie režimy: druhý a štvrtý. Dávkovanie je treba zvyšovať postupne. Pri liečení pätovej ostrohy pomocou prístroja Vitafon odporúčame nasledovný postup:

 

 

Je vhodné aj fónovanie obličiek 10 - 25 min. denne.

Terapia sa vykonáva  2x denne.

V období liečby pätu šetrite a nepreťažujte!

Ohlasy užívateľov

V septembri 2009 som začala mať problémy s pätou. Diagnóza znela - ostroha. Trojmesačná rehabilitácia (ultrazvuková aplikácia na výrastok, cvičenia na posilnenia svalstva chrbtice) mi dovolila zabudnúť na bolesť a príjemne prežiť jar a leto. Lenže prvé chladné dni jesene vrátili bolestivý a ťažký „magnet“ v päte ako bumerang. Pátranie v odbornej literatúre a na internete má priviedli k príčine vzniku ostrohy – spomalenie činnosti lymfatického systému vedie k hromadeniu odumretých buniek v preťažených miestach. Intuitívne som 10 dní 2x denne pila močopudné čaje aby sa obličky prepláchli, pravidelne som cvičila, ako ma naučili na rehabilitácii. Priateľ mi poradil aplikovať prístroj VITAFON na projekciu obličiek a na kostný výrastok podľa tabuľky v návode. Približne o 3 týždne sa mi vrátil pocit ľahkosti v nohách, chodím normálne, zase môžem nosiť topánky na vysokom! podpätku. Návrat bolesti už nechcem  pripustiť, preto pokračujem v cvičení svalstva chrbtice, obmedzujem slané a údene potraviny a mám eso v rukáve – VITAFON, po náročnom dni fónujem 10 min. obličky + 5 min. pätu, stačí pár krát do mesiaca, a ráno – ŽIJEM!

Irena, 40, Bratislava