Použitie v kozmetike

 

 

Efektívny boj s vráskami a akné.

 

Budete potrebovať menej kozmetických pripravkov.

 

 

 

Vrásky sú znakom starnutia, akné je dôsledkom upchatia vývodov mazových žliazok kože a následným zápalom až hnisaním v postihnutých oblastiach.

V jednom aj v druhom prípade je potrebné zlepšiť lymfatickú drenáž pokožky. 

Fónovanie pokožky je masážou na bunkovej úrovni.

Vibro-akustická terapia (VAT) sa používa v lekárskej praxi od roku 1994 na obnovenie prietoku krvi a lymfatického odtoku v tkanivách vnútorných orgánov. Postup je veľmi jednoduchý a nevyžaduje žiadne zvláštne zručnosti. VAT vytvára prirodzené mikrovibrácie, ktoré prenikajú až do hĺbky 10 cm

VAT má niekoľko výhod:

- zlepšuje nielen lymfatickú drenáž, ale aj kapilárný prietok krvi;

- regeneruje  cesty nervových dráh a zvyšuje energiu svalových buniek;

- mikrovibrácie pristroja aktivujú svalový tonus ciev;

- znižuje sa potrebné množstvo kozmetických pripravkov.

Vedecký výskum z rokov 2000-2002 , výsledky ktorého boli publikované v zborníku o vibroakustickej terapii, uvádza údaje o VAT prístrojom VITAFON. Výskumu sa zúčastnilo 55 žien: 20 žien vo veku 35 - 75 rokov s vráskami v rozličnom štádiu a 35 žien s akné vo veku 15-28 rokov. 

Liečba vrások.

Pri liečbe vrások sa fónovanie aplikovalo na profesionálnu masku cez hygienické rúško na problémové časti v režime 1 po dobu 5-7 minút počas 10-12 sedení. Následkom liečby sa vzhľad pokožky výrazne zlepšil (v porovnaní so skupinou bez aplikácie VAT) vo farbe aj v štruktúre, vrásky sa zjemnili, podbradie sa vrátilo do oválu, koža zostala pružná a hladká na dotyk. Najlepšie výsledky boli dosiahnute pri zníženom používaní kozmetických krémov.

Liečba akné.

Pred fónovanim bola oblasť akné potretá roztokom jódu alebo iným protizápalovým prostriedkom, fónovanie bolo aplikované cez hygienické rúško v režime 1 po dobu 10 minút, celkom 15 terapií. 

Výsledky preukázali, že používanie Vitafonu pri komplexnej liečbe akné výrazne zlepšilo účinnosť používaných prostriedkov, čo sa prejavilo v zmiernení až ústupe akné za kratšiu dobu a v urýchlení regenerácie postihnutých častí pokožky pacientiek.

Okolie oka.

Pri poklese dolných viečok priložte vibrafóny na problematické miesta cez kozmetické alebo tenké papierové rúško po dobu 5 min. v režime 1. Pokračujte pôsobením na oblasť K v režime 2 po dobu 20 min. Terapiu opakujte 3 - 4x týždenne pred spaním. Účinok liečby môžete vylepšiť použitím kozmetických preparátov, napr. pleťového mlieka, krémov alebo gélov.

Pre zmiernenie opuchu okolo očí je potrebné každý deň pred spaním pôsobiť  vibrafónmi na oblasť K po dobu 20 - 30 min v režime 1 - 2.

Po kozmetickej operácii použitie prístroja redukuje vznik jaziev, riziko komplikácií a vylepšuje efekt operácie. Liečba je rovnaká ako pri zmiernení opuchu okolo očí a trvá 15 dní.

Ohlasy úžívateľov:

Viac ako 10 rokov som trpel na suchú a olupujúcu sa kožu na rukách. Zvýšená citlivosť sa prejavovala aj častým miestnym svrbením a začervenaním kože.  Po 2 x 15  dňovej kúre Vitafonom na obličky a pečeň (príjemná masáž počas čítania) všetky kožné problémy zmizli a tento stav trvá už 5 mesiacov. Na každodenné krémovanie som už pomaly zabudol. Pôsobenie na obličky navyše pomáha pri nespavosti, často zadriemem už počas terapie.

Dušan, 54, Bratislava

 

Dobrý deň, rada by som vám dala krátky feedback ohladne tých mojho nákupu Vitafonu. Vysoký tlak sa mi znížil ako ste slubovali a navyše, čo som vôbec nečakala, tmavé opuchy okolo očí, ktoré mám snáď celý život, začali blednúť a zmenšovať sa. Neviem či je možná takáto spojitosť, ale je to skvelé, zabila som dve muchy jednou ranou.

Dana, 53, Sobrance