Regulácia periférneho prekrvenia

Obštrukcia (nepriechodnosť) artérií dolných končatín vzniká ako dôsledok  hemodynamických a degeneratívnych zmien cievnej steny (najmä ateroskleróza a diabetická angiopatia) a ako následok zmien v zrážanlivosti krvi (zvýšená zrážanlivosť). 

V takýchto prípadoch sú periférne tkanivá často nedostatočne zásobené krvou, čo má za následok chladné končatiny, suchú a bledú kožu, atrofiu nechtov, podkožného tkaniva a svalstva a znížený pulz. 

Pôsobením Vitafonu sa zvyšuje prietok krvi a lymfy, zlepšuje sa funkcia kapilár, a znižuje sa hemodynamický odpor krvných ciev.

Vibrafóny sa umiestňujú na dolné končatiny v rozostupe 10 cm pod uhlom 90° s možnosťou fixácie elastickým obvazom. Liečba sa vykonáva po dobu 6 mesiacov s prestávkami 5 dní.

Schéma prikladania vibrafónu pri liečbe ochorenia periférnych krvných ciev:
poloha 1 - jeden vibrafón je na vnútornej strane stehna nad stehennou tepnou a druhý cca 7 cm pod ním.
poloha 2 - jeden vibrafón je na vnútornej strane stehna 4 prsty nad kolenom a druhý je za kolenom v zakolennej jamke.
poloha 3 - obidva vibrafóny sú na vnútornej strane lýtok, jeden nad druhým vo vzdialenosti 5-6 cm
poloha 4 - jeden vibrafón sa priloží na vnútornú stranu chodidla a druhý nad členkový kĺb na vnútornej strane.
poloha 5 - jeden vibrafón sa umiestni na vonkajšiu stranu chodidla a druhý nad členkový kĺb z vonkajšej strany.
poloha 6 - jeden vibrafón sa umiestni ku koreňu prstov a druhý na priehlavok chodidla

Ohlasy užívateľov:

 

pozdravujem z Levíc,

vďaka Vášmu prístroju už nemám studené nohy - celý život som pracoval v administratíve. Po odchode na dôchodok sa to ešte zhoršovalo, nepomáhali ani horúce kúpele a hrubé ponožky. Po trpezlivom prikladaní Vitafonu sa cítim celkovo lepšie, no najmä mi je už teplo. Mám prekrvené nohy aj ruky a viac energie. Navyše som si všimol, že aj pokožka na nohách je krajšia. Známemu s dlhoročným problémom s prekrvením a citom v rukách som prístroj požičal nech ho vyskúša a pomohlo to a vracia sa mu do nich opäť cit.

Ing. Ján, 64, Levice