VITAFON-5

NOVINKA! Vibro-akustický prístroj VITAFON 5

vitafon-5

VITAFON 5 má vlastnú batériu a možnosť použitia 2 x 2 vibrafónov naraz.

Umožňuje vibro-akustické pôsobenie bez zdroja 220V a skracuje čas potrebný pre liečbu.

Možná dĺžka pôsobenia na batériu až 6 hod.

Prístroj je certifikovaný pre EU.

Cena s návodom v slovenčine: 395,- eur


Vibro-akustický prístroj VITAFON 5 je určený na kompenzáciu nedostatku mikrovibrácii v ľuskom organizme. Prístoj je možné používať v domácich aj klinických podmienkach pri prevencii a liečbe chorôb zápalového a traumatického pôvodu, pri liečbe funkčných porúch spojených s narušením inervácie orgánov a tkanív ako aj pre zvýšenie imunity a celkovej úrovne zdravia.

Fyziologický mechanizmus vibro-akustického pôsobenia.

Mikrovibrácie tkanív sú nevyhnutné pre lymfodenáž, odtok krvi v žilách, výživu buniek mimo kapilár, zabezpečenie imunitnych procesov v oblasti kontaktu bielych krviniek s bunkami tkanív, pre podporu tvorby kostnej drene, atď. Zdrojom mikrovibrácii v organizme je periodické sťahovanie miofibríl svalových buniek.

Proces výmeny látok v organizme môže nastať až vtedy, keď sú bunky vo vzájomnom kontakte. Mikrovibrácie nielen zvyšujú početnosť kontaktov a zabezpečujú zmenu smeru biokomponentov v priestore, ale uľahčujú aj prepravu látok z kapilár do medzibunkového priestoru a z neho do žilových a lymfatických kapilár.

Zníženie intenzity mikrovibrácií spôsobuje spomalenie imunologických reakcií, zníženie lymfodrenáže a spomalenie prietoku v žilách, čo v konečnom dôsledku znižuje imunitu a schopnost tela regenerovať sa. Deficit mikrovibrácií može vznikať vekom, pri chronickej únave, presilení, pri intenzívnej alebo dlhodobej záťaži, pri úrazoch, zápalových procesoch, pri narušnení zásobovania častí miechy krvou, alebo pri celkovom poklese intenzity sťahov svalových buniek z iných príčin.

Vibro-akustické pôsobenie prístrojom VITAFON 5 má nasledovné efekty:

- posilnenie sacej funkcie lymfatických a žilových kapilár a malých ciev, v dôsledku čoho sa zlepšuje drenáž tkanív

- zvýšenie počtu krvných čiatočiek /lymfocitov, erytrocitov atď., prenikajúcich z tepnových kapilár do medzibunkového priestoru a krvotvorných buniek z kostnej drene do žilového systému.

- zvýšenie možnosti pohybu katabolitov a metabolitov v medzibunkovom priestore a tým aj vyššia početnosť kontaktov biologických komponentov, čo zintenzívňuje možnosti imunitných a iných reakcií.

- zvýšenie priepustnosti endotelu lymfatických kapilár pre veľké lymfotvorné frakcie, čo znižuje onkotický tlak v tkanive a zvýšuje počet cytokínov a mediátorov v obehu, ktoré zabezpečujú zodpovedajúce systémové reakcie organizmu.

- urýchlenie filtračných procesov v pórovitých membránach /napr. v nefrónoch obličiek/.

- excitácie mechanoreceptorov /Paciniho a Meissnerove telieska, voľné nervové zakončenia/.

Vibroakustická terapia je tým efektívnejšia, čím je väčší deficit mikrovibrácií v tkanivách.

 

Kontraindikácie použitia.

Napriek tomu, že mikrovibrácie sú pre tkanivá organizmu prirodzené , bunkám neškodia a nemaju vedľajšie účinky, neodporúča sa použiť vibrafóny v oblastiach:

1/ bližšie ako 20 cm od oblasti nádorového ochorenia

2/ bližšie ako 20 cm od oblasti trombu

3/ bližšie ako 20 cm od oblasti aterosklerózy

4/ bližšie ako 20 cm od oblasti implantovaných kardiostimulátorov

5/ v tehotenstve

6/ nepoužívať všeobecne v akútnej fáze infekčného ochorenia a pri teplote vyššej ako 38,5 oC.

 

Upozornenie:

Pokiaľ je v metodike liečby uvedené pôsobenie na oblasť žlčníka, obličiek a močových ciest, v ktorých sú diagnostikované kamene väčšie ak 4mm, pôsobenie je možné len vibrafónmi s bielym označením.

 

Oblasti pôsobenia.

Oblasti pôsobenia sú tradičné pri vibroakustickej terapii: miestne pôsobenie na oblasť patológie, dalej oblasti obličiek, pečene a časti chrbtice.

Pôsobenie na oblasť patológie posilňuje imunitné reakcie na mieste pôsobenia, zlepšuje lymfodrenáž a žilový odtok, spôsobuje zmenšenie opuchu, umožňuje častejší kontakt mediátorov zápalu s krvou, čo umožňuje rýchlu a adekvatnu reakciu organizmu. Liečba sa vykonáva v bezprostrednej blízkosti ohniska patológie zo strany zdravej časti tela. Keď sa ohnisko nákazy zmenšuje, postupujeme smerom k jeho centru.

Fónovanie obličiek zlepšuje ich funkciu podporou rovnováhy kyselin a zásad v krvi, čistí ju od produktov aktivít svalových buniek. Vplýva na normalizáciu krvného tlaku, urýchluje regeneráciu  svalových vlákien a v dôsledku toho odstraňuje únavu. Zdrojom mikrovibrácií pre obličky je vrstva svalov obličkovej panvičky a priľahlé svaly chrbta. Oblasť obličiek sa fónuje zo strany chrbta v projekcii obličkovej panvičky.

Fónovanie pečene zlepšuje jej funkcie a zabraňuje nahromadeniu toxických látok v krvi, ktoré pečeň rozkladá. Zdrojom mikrovibrácií pečene sú sťahy žlčníka a bránice, preto aj fónovanie prebieha v oblasti žlčníka v projekcii na žalúdok.

Fónovanie chrbtice zlepšuje zásobovanie miechy krvou, obnovuje priechodnosť nervových dráh, zmenšuje opuch, napomáha obnoveniu energetického potencialu svalových a nervových buniek, uľahčuje presun kmeňových buniek z kostnej drene do krvného obehu.

Na regeneráciu chrbtového svalstva, spevnenie platničiek a zlepšenie prekrvenia miechy fónujeme oblast pozdĺž chrbtice pri zakončeniach jednotlivých stavcov.

Fónovanie oblasti obličiek, pečene a chrbtice sa používa tiež pre celkové upevnenie zdravia a aj ako prevencia ochorenia. Ak to nie je kontraindikované, fonovanie týchto oblastí sa vždy zahŕňa do komplexu liečenia. Liečbu obvykle potrebuje celý organizmus, nie len bolestivá oblasť.

Režim a doba pôsobenia na rôzne časti tela pri použití 2 x 2 vibrafónov prístrojom VITAFON 5.

Oblasť pôsobenia

Režim

Farba vibrafónov

Počiatočná doba pôsobenia  v min.

Tempo zvyšovania doby pôsobenia v min.

Maximálna doba pôsobenia  v min.

Končatiny

6 - 9

zelená

5

+  2 - 5 denne 

15 - 30

Močový mechúr a hrádza

1 - 7

zelená

5

+  2 - 5 denne

10 - 20

Krčná, hrudná a drieková časť chrbtice

1 - 5

biela

2

+ 1 - 2 denne

3 - 10

Krížová časť chrbtice

1 - 5

zelená

2

+ 1 - 2 denne

3 - 15

projekcia oblasti obličiek na chrbte

1 - 5

zelená

3

+ 1 - 3 denne

10 - 30

projekcia oblasti pečene a žlčníka na bruchu 

1 - 5

biela

2

+ 1 - 2 denne

5 - 15 

projekcia oblasti pečene a žlčníka na chrbte

1 - 5

zelená

2

+ 1 denne

5 - 15

oblasť žalúdka

1 - 5

biela

2

+ 1 denne

3 - 10

projekcia pľúc na hrudníku

1 - 5

biela

2

+ 1 - 2 denne

5 - 15

krk, tvár, oko, ucho

1 - 5

biela

2

+ 1 denne

3 - 10