Zápal priedušiek (Bronchitída)

Cieľom liečby Vitafonom je skrátenie doby ochorenia a prevencia komplikácií. Terapia sa vykonáva ležmo, na mäkkej podložke. Vibrafóny priložte v závislosti od miest zápalu nasledovne: ak je napadnutá horná časť pľúc - na oblasť C, ak je napadnutá stredná časť pľúc - na oblasť E1 a ak je napadnutá dolná časť pľúc – na oblasť F.

Ak telesná hmotnosť presahuje 80 kg alebo je liečebný efekt v režime 1 slabý, môžete fónovať v režime 2. Ak máte vibrafóny priložené v oblasti C, môžete ich držať rukami, pri liečbe v oblastiach E1 a F si na vibrafóny ľahnite. Aby ste predišli prepuknutiu choroby, pri jej prvých príznakoch začnite terapiu a po 2 - 3 a 6 - 8 hodinách ju zopakujte.

Pri chronickej bronchitíde sa po 2 - 3 dňoch kašeľ zosilní, po 10 - 14 dňoch ustane. Počas prvých 5 dní natierajte oblasť pôsobenia dezinfekčným prostriedkom. V prípade silného kašľa znížte dobu pôsobenia na 7 - 10 min.

Počas trvania celej liečby držte oblasť hrudného koša v teple (teplé oblečenie).

V prípade srdcovej arytmie nepôsobte Vitafonom na oblasti E1 a F.

 

Ohlasy užívateľov:

 

p { margin-bottom: 0.21cm; }

Dlhé roky (od strednej školy kedy som prekonala ťažkú bronchytídu), som mala problémy so silným kašlom, počuli ma susedia o 2 poschodia vyššie... Navštívila som snáď všetky liečenia na Slovensku aj v Čechách, dýchanie v soľnej jaskyni, aj lieky. Vitafon mi poradil manžel, ktorý si liečil bedrový kĺb po operácii. Skúsila som niekoľko prvých týždňov terapie u nás doma večer pri televízii a prestala som sa v noci budiť na zadúšanie. Po ďalších týždňoch kašel začal ustupovať aj počas dňa. Naše deti neverili, veď po toľkých rokoch skutočne niečo zabralo! Ďakujeme!

Mária 44r. Ružomberok