Zlomeniny (Fraktúry)

Skrátenie doby liečby zlomenína obnovenie pohyblivosti kĺbov.

Podľa údajov Výskumného ústavu traumatológie a ortopédie v Petrohrade vibro-akustická terapia (VAT) pomocou prístroja VITAFON skracuje priemernú dobu konsolidácie zlomenín zo štyroch týždňov na tri. Táto unikátna terapia je jediná, ktorá môže urýchliť hojenie zlomenín. Navyše po odstránení sádry VAT umožňuje skrátiť dobu obnovy kĺbovej motoriky v priemere o 10 dní. Výskumu sa zúčastnilo viac ako 100 pacientov, ktorí používali pristroj Vitafon.

Príčinou problémov pri hojení je redukcia svalovej činnosti v oblasti zlomeniny. Deficit mikrovibrácií v znehybnenej končatine spomaľuje odstraňovanie  produktov metabolizmu z tkanív. Najviac problematické sú zlomeniny, ktoré musia byť znehybnené aby sa umožnilo ich hojenie. Najčastejšími komplikáciami pri liečbe bývajú edém, trofické zmeny, stuhnutie svalov a nehybnosť kĺbov, ktoré sa môžu zmierniť alebo aj odstrániť pôsobením mikrovibrácií. Zároveň sa aj skracuje doba liečby.

Pri ťažko sa zrastajúcich zlomeninách môže VAT skrátiť dobu ich konsolidácie. Efekt je priamoúmerný dobe fónovania obličiek. Pôsobenie na obličky zvyšuje mikrovibrácie v celom tele, teda aj na mieste zlomeniny po dobu niekoľkých hodín.  Fónovanie obličiek po dobu 60 minút denne v spojení s fónovaním miesta zlomeniny (4 x 30 minút denne) pomôže urýchliť liečbu aj starším pacientom a diabetikom.

V oblasti zlomeniny sa nachádza veľké množstvo odumretých buniek, preto je potrebné fónovať aj pečeň.

Táto metodika sa nepoužíva v prípade liečby zlomenín rebier hrudného koša a chrbtice.

Liečbu prístrojom môžete začať tretí alebo štvrtý deň po úraze. Vibrafóny priložte čo najbližšie k zlomenine. Pokiaľ je sádra na nohe alebo na ruke, vibrafóny uložte na sádru na mieste zlomeniny v 90° uhle, kedy je ich účinok najvyšší. Ošetrenie sa vykonáva ležmo, odporúča sa zostať ležať ďalšie 1 - 2 hodiny. Ak sa v oblasti vyskytuje opuch (edém), odporúča sa dodatočné použitie vibrafónov na mieste zlomeniny v režime 2, po dobu 15 - 20 min. Pre obnovenie pohyblivosti kĺbov sú vibrafóny uložené priamo na kĺby a pôsobíte na ne v režime 4, po dobu 20 - 40 min. V strede terapie môžete kĺbom na nohe/ruke 20 - 30 sekúnd pomaly pohýbať.

Odporúčané postupy.

Ohlasy užívateľov:

Prevzaté zo stránky výrobcu www.vitafon.ru

Použivame prístroj VITAFON už skoro 2 roky. Celá moja rodina (3 osoby) + rodina susedov (2 osoby). Prístroj dobre pomáha pri liečbe osteochondrózy, zlomeninách, pomliaždeninách, vykĺbeniach, vyvrtnutiach, ako aj pri zápaloch  nosových dutín, nádche, atď.. Najmä nám - dôchodcom a zdravotne postihnutým  šetrí čas čakania v dlhých radoch na poliklinikach, ako aj peniaze na nákup liekov. V krátkosti, VITAFON - rodinný lekár. Ďakujem vám za tento zázrak. A želám Vám veľa úspechov, urobili ste ľuďom radosť, ochránili ste ich pred mnohými ochoreniami, alebo aspoň zmiernili ich bolesti. 

B.V.A. invalid II. triedy, Rusko

 

Dobrý Den, práve som sa vrátil od lekára a zhodnotil že moja zlomenina sa radikálne zlepšila cca ja zahojena na 80% ked som bol u vás tak to bolo asi okolo 30% hneď ako som zakupil vitafon tak som fonoval oblycky podľa tabuľky 10 dni a aj na zlomeninu som príkladal vitafon takze si myslim že mi určite pomohol takze ďakujem zatiaľ ...

Marek, 21, Trnava


...som športovec a pri lyžovaní som si nešťastne zlomil lavú ruku. Začal som si ju na roznych miestach vitafónovať a zlomenina sa mi skvelo zrástla. Po mesiaci som sa zase vrátil k športu, bez problémov môžem skákať, behať a namáhať sa, ruka drží úplne v pohode a nebolí.

Vladimír, 26, BA